25 Temmuz 2013 Perşembe

Yağ Yakımına Yardımcı Besinler

Zayıflarken vücuttan kilo verilmesi gereken tek yer yağlardır eğer yağ yerine su ve kas kütlesinden kilo verirseniz sağlıksız zayıflamış olursunuz. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için mutlaka yağ kütlesinden kilo vermelisiniz. İşte yağ yakımına yardımcı olan yiyecekler.

yeşil çay ile zayıflama


Yeşilçay
Yeşilçay, kateşin adlı antioksidan maddeyi içerir bu madde de metabolizmayı hızlandırır, karın kısmındaki yağlanmayı engeller ve zayıflamayı kolaylaştırır. Günde 1-2 fincan limonlu yeşilçay içerseniz yağ yakmanız kolaylaşır.

kurubaklagil

Kurubaklagiller
Nohut, kurufasulye, yeşil mercimek, bakla ve barbunya protein bakımından zengin olduğu için insan vücuduna en sağlıklı besinler kurubaklagillerdir. Ayrıca yağ yakımına yardımcı olması dolayısıyla baklagiller, yağ yakımına yardımcı besinler arasında önemli yer tutmaktadır.

turunçgiller ile zayıflayın


Turunçgiller ve yeşil sebzeler
C vitamini açısından oldukça zengin olan turunçgiller ve bazı yeşil sebzeler, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur. Ayrıca c vitamini kaynağı olan besinler, içerdikleri maddelerden dolayı yağ yakımını kolaylaştırmaktadır.

hayvansal gıdalar


Yağsız hayvansal gıdalar
Yağsız süt, yağsız et ve yağsız peynir yağ yakmanıza yardımcı olur nedeni ise yağsız olmalarıdır unutmayın kilo vermek için vücudunuza yağ sokmamalısınız yağsız gıdalarla beslenince de vücudunuza yağ sokmazsınız dolayısıyla yağ yakmanız kolaylaşır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder