16 Ağustos 2013 Cuma

1 Ayda Zayıflama Yolları

Uzun sürede alınan kiloları kısa zaman içerisinde vermek mümkündür. Fakat bu kiloları verirken önemli olan sağlıklı bir şekilde vermektir. Kas ya da su kütlesinden zayıflarsanız yağlar kalır ve kötü bir görünüme sahip olursunuz.

Bu noktada en önemli önerim yavaş ama sağlıklı zayıflamanızdır. 1 ay içerisinde sağlıklı olarak yaklaşık 4-5 kilo verilebilmektedir. 1 ay içerisinde sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız öncelikle beslenmenize, daha sonra da sporunuza dikkat etmelisiniz.

Beslenme, zayıflama konusundaki en önemli unsurdur. İyi bir beslenme düzeniniz varsa zayıflayamamanız için hiçbir sebep yoktur. Sadece beslenmeyle zayıflanabilir fakat ayda 1-2 kilo civarı. Eğer doğru beslenmeyle birlikte spor da uygularsanız 1 ay içerisinde sağlıklı olarak 4-5 kilo verebilirsiniz.

Ayrıca spor yapmak sadece zayıflatmaz, aynı zamanda kaslı bir vücuda sahip olmanızı da sağlar. Özellikle protein ağırlıklı beslenirseniz spor ile birlikte kas yapmanız oldukça kolaylaşır. Sporun zayıflamaya en büyük katkısı kilo verme sürecini hızlandırmasıdır.

Eğer kısa zaman içerisinde fazla kilo vermek istiyorsanız spor yapmadan ancak sağlıksız zayıflayabilirsiniz. Ama spor yaparsanız hem kas kütleniz artar hem de zayıflarsınız. Yani spor ile birlikte 1 taşla 2 kuş vurmuş olursunuz.


Kilo vermek için tek yönlü diyet listelerini kesinlikle uygulamayın. Çünkü vücudun her türlü besine ihtiyacı vardır. Hem protein hem karbonhidrat hem de yağ insan vücudu için gereklidir. Unutmayın ne kadar iyi beslenirseniz, ne kadar çok su içerseniz ve ne kadar iyi spor yaparsanız o kadar sağlıklı ve kısa zamanda zayıflarsınız. 

2 yorum:

 1. sitenizde nasıl reklam verebiliriz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kayıp İnsan,

   kdenen@gmail.com adresine mail atabilirsin.

   Sil