24 Ağustos 2013 Cumartesi

Diyet Yapmadan Zayıflanır Mı?

Diyet çoğuna göre yemek yememe anlamına gelmektedir, aslında bu tanım çok yanlıştır. Diyet sadece yağ yapan yiyecekleri azaltmak ve çeşitleri çok olmak üzere yemek yemektir. Yani bunun az yemekle alakası yoktur.

Diyet yapmadan da zayıflanabilir mi? sorusuna gelecek olursak bu sorunun cevabı evettir. Diyet yapılmadan da zayıflanabilir, zayıflamak için tek yol diyet değildir pek çok yol vardır. Bunların en sağlıklısı ve en çok etki edeni ise spordur. Eğer diyet yapamıyor veya diyet yapmayı sevmiyorsanız günlük hayatınızda kesinlikle spora yer vermeniz gerekir, günde yarım saat veya bir saat spor yapmanız gerekir.

Mesela göbek bölgesini sıkılaştırmanın en iyi yolu mekiktir, mekiğe başlanıldığı anda yağ erimesi hissedilebilir. Bunun yanı sıra koşu, yürüyüş, yoga, veya sabahları esneme hareketleri bile kilo vermenizde yardımcı olacak faktörlerdir. Spor sadece kilo vermede değil sağlıklı bir yaşamı ve sağlıklı bir ömrü sizlere sunmaktadır.


Şuan sağlığınızdan şüphe etmeseniz bile ilerki yaşlarınızda obezite, el ve ayaklarda titremeler, deri sarkması, boyun ve bel fıtıkları sizlere çok büyük sıkıntılar yaşatabilir. Bu hastalıkların önüne geçmek ve sağlıklı kilo vermek için spor vazgeçilemez bir yoldur. Eğer sizlerde diyet yapamıyor veya diyet yapmayı sevmiyorsanız spora başlamanız gerekir. Aşırı kilo insan hayatını zorlaştırmaktadır. Önüne geçilmezse psikolojik olarak stres yaratır ve insanlara ruhsal hasar verebilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder