27 Ağustos 2013 Salı

İştah Azaltan Besinler

Kilo vermede en önemli faktörlerden biriside doğal iştah kapatıcılardır, bu sayede açlık hissinizi bastırmış olursunuz ve dolayısıyla yemek yeme isteğiniz yok olur. Bu sayede daha kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

İştah azaltan yiyecekler nelerdir?


İlk olarak haşlanmış yumurta, hem protein açısından sizi en çok besleyen yiyecektir hem de tokluk hissi vererek yemek isteğinizi ortadan kaldırır, doğal iştah kesici  olarak kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta yenilebilir.

İkinci olarak salatalık, bol salatalık yemek iştahınızın kesilmesine neden olacaktır, bol salatalık midenizi doldurur ve kilo aldırma gibi bir özelliği yoktur. Mideniz dolu olacağı için acıkma hissi ortadan kalkacaktır.

Üçüncü olarak yeşil çay. Yeşil çay zayıflamak için en çok tüketilen çay türüdür, çünkü metabolizma hızlandırıcısıdır. Metabolizma hızlı çalıştığı zaman vücut enerjiyi depolama ihtiyacı duymaz ve direk olarak yakar bununla beraber iştah kapatmaya da yardımcı olur, bilinmesi gereken diğer şeylerse uyumadan önce içilmemelidir uykuyu kaçırma gibi bir özelliği vardır. Ayrıca şekersiz içilen yeşil çay, iştahınızı kapamanın yanında, zayıflamanıza da yardımcı olur. Bununla beraber bazı kişilerde çarpıntı yapabilir.

Dördüncü olarak Tarçın. Tarçın kilo vermek isteyen kişiler tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır, yemekten önce bir çay kaşığı tarçın tokluk hissi verir ve daha az yemek tüketmenizi sağlar. Bu sayede kilo vermek çok daha kolay olur, dikkat edilmesi gereken konu yemekten önce yendiği zaman her çeşit yemekten bir kaşıkta olsa tüketilmesi gerektiğidir, vücudunuzu çeşitli vitaminlerden mahrum bırakmanız durumunda halsiz düşebilir ve bazı hastalıklar ortaya çıkabilir.


En temel iştah kapatıcılar ve zayıflamaya yardımcı olabilecek besinler bunlardır, aşırı olarak kullanılmaması gerekmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder