23 Ağustos 2013 Cuma

Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalıdır

İlk olarak televizyonlarda satışı yapılmaya çalışılan ürünlerden bahsedelim, kilo vermek için satılmaya çalışılan, televizyondaki satıcıların yalvarırcasına satmaya çalıştıkları o ürünlerin çoğu doğal değildir, dolayısıyla bu tür yöntemlerin hiç biri sağlıklı değildir.

Kilo vermek için alınan çoğu ilacın sağlığa zararı bulunmaktadır, çünkü içlerinde her ne kadar kimyasal madde yok dense de her birinin içinde kullanılan maddelerde kimyasal bulunur. Her ne kadar reklamlarda “sadece iştah azaltıcıdır” dense bile sağlığa etki eder ve yan etkileri bulunmaktadır. Kilo vermek için herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.

Sağlıklı kilo vermek için; Yağlı yiyeceklerden uzak durulur, yemeklerde zeytin yağı kullanılır, bol su, meyve tüketilir ve tabi ki bunlarla beraber spor yapılmalıdır.

Açıklamalar

  • Yağlı yiyecekler hem kilo aldırır hem de aşırı kaçarsa sağlığa zararlıdır. Bu yüzden yağlı yiyecekleri asla yemeyin
  • Su vücut için en önemli elementtir, sürekli olarak su tüketilmelidir, bu sayede vücut gerekli enerjiyi sudan da almış olacaktır, bol su tüketmeye dikkat edin.
  • Meyveler enerji deposudur, çeşit çeşit meyveyi istediğiniz kadar tüketebilirsiniz, meyveler kilo aldırmaz vermenize yardımcı olur hem sağlıklıdır hem de enerji depolamanıza ve yağ yakmanıza yardımcı olur.


Spor sağlığın ve kilo vermenin en önemli faktörüdür, kilo vermede de büyük bir rol oynar, günlük olarak yürüyüş, sabah sporları yapılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder