23 Ağustos 2013 Cuma

Merdiven Çıkarak Zayıflayın

Merdiven çıkarak zayıflanır mı? Tabi ki zayıflanır, merdivende her basamağınızda kan pompalanma hızı artar metabolizma daha hızlı çalışmaya başlar enerji yakılır ve yağ depolarından enerji çekilir. Bu sebeplerden dolayı zayıflama görülebilir.

Günlük yaşantınızda spor yapmaya vakit bulamıyorsanız merdiven çıkmak en iyi yöntemlerden birisidir, işe giderken işten dönüşte dışarıda gezerken sürekli olarak merdivenlerin kullanılması gerekir, insanlar için yapılan asansörler tam bir tembellik icadıdır. İnsanların hayatına teknolojinin girmesiyle pek çok hastalık ortaya çıkmıştır çünkü insanlarımız tembelleşmiştir. Bunun en önemli açık örneği de obezitedir.

Günlük yaşantınızda spora ayıracak vakit bulamıyorsanız asansörleri kullanmak yerine her yerde merdiven kullanmanızı öneririm merdiven metabolizma hızlanma oranını arttırmaktadır, bu sayede eğer açsanız vücut yağ depolarını eritmeye başlar, mesela sabahları sıcak ekmeğinizi kapıcıya aldırtmak yerine bir koşu gidip kendiniz alırsanız vücudunuzdaki yağ oranı azalacaktır. Mide boştur ve vücut direk olarak enerji yakma ihtiyacı duracaktır. Midede besin olmadığı için yağ depolarına “karın, kol, bacak, ve kalça”daki yağları kullanacaktır. Bu sayede bu bölgedeki yağ oranı azalacak ve zayıflama görülecektir.


Günlük yaşantıda sürekli olarak merdiven kullanılmalıdır, insanlarımız bu kadar tembelliğe alışırsa gelecekte her yer obezite hastaları ile dolabilir. Bunun önüne geçmek ve sağlıklı olarak kilo verebilmek için bu en iyi yöntemlerden birisi olabilir, günlük yaşantısında spora yer ayıramayanlar için merdiven çıkmak şiddetle tavsiye edilmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder