25 Ağustos 2013 Pazar

Tereyağı Kilo Aldırır Mı?

Tereyağı kilo aldırır mı? Bu soru binlerce kez sorulmuş bir sorudur ve genel olarak aşırı tüketilen her şey kilo alımına neden olmaktadır. Tereyağı özellikle karbonhidrat, yani ekmek gibi besinlerle aşırı derecede tüketilirse kilo aldırmaktadır. Bunun yanında yemeklere çok az miktarda tat vermesi için kullanılmasının fazla bir zararı yoktur.

Bunların yanı sıra tereyağı insanların vazgeçilemez yiyeceğidir, böyle bir tattan vazgeçmek her ne kadar zor olsa da yapılması gereken şey budur, gençlik yıllarında fazla hissedilmese de ileride damar tıkanıklığı gibi zararlar oluşturabilir. Tamamen kesemesek bile miktarını düşürebildiğimiz kadar düşürmemiz gerekir. Her şeyin fazlası insana zarar vermektedir, az miktarda kullanım uygun olabilir.

Özellikle kilo vermek isteyen insanların tereyağını tamamen kesmesi gerekir, kilo vermek isteyen bir insan az miktarda sıvı yağ tüketmeye başlamalıdır, sıvı yağ tamamen insan dostudur ve kullanımının bir zararı yoktur, tabi ki az miktarda kullanımının…

Tereyağının kilo yapacağı insanlar kişiden kişiye değişebilir, mesela metabolizması yavaş bir insan her ne kadar az yerse yesin tereyağı kilo aldırabilir. Vücut enerjiyi kullanmadığı için depolama isteği duyar, buda insanların kilo almalarına neden olmaktadır.


Eğer tereyağını çok seviyor ve vazgeçemiyorsanız hemen spora başlamalısınız ki etkisi aza insin, spor insan ömrünü uzatır ve sağlıklı yaşama olanağı sunar. Spor sayesinde metabolizma daha hızlı çalışır ve yiyecek depolanma isteği duyulmadan direk olarak yakılır. Bu sayede tereyağı gibi yiyecekler insanlarda aşırı kilo sebeplerine yol açmaz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder