20 Ağustos 2013 Salı

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Son  5 yıldır ülkemizde aşırı şişmanlık küçük bir sorun olmaktan çıktı ve büyük bir sorun haline geldi. Bunun en büyük sebepleri arasında ise dengesiz beslenmek ve hareketsiz yaşamak gelmektedir. Özellikle yeni nesil çocuklarda şişmanlık sorunu gittikçe yayılmaktadır. Bunun en büyük nedeni çocukların hareketsiz olması ve sürekli fast-food tarzı gıdalarla beslenmesidir.

Zayıflamak için her geçen gün yeni yeni yöntemler geliştirilmektedir. Son 2 yıldır oldukça popüler olan yeşil çay da zayıflama yöntemlerinden birisidir. En çok sorulan soru ise yeşil çay zayıflatır mı? sorusudur. Evet yeşil çay zayıflatır fakat birçok insanın yanılgısı bu noktada başlıyor.

Eğer dengeli bir beslenme programınız yoksa istediğiniz kadar yeşil çay için fayda etmez. Zayıflamak isteyen birisi en çok beslenme konusuna dikkat etmelidir. Eğer yeşil çayı şekerli tüketirseniz zayıflamanıza yardımcı olmaz, aksine kilo aldırır.

Yeşil çay, tek başına zayıflatmaz. “Ben sadece yeşil çay içeyim de ne yersem yiyeyim.” Derseniz kilo veremezsiniz.  Yeşil çay ancak bir yardımcı olarak kullanılabilir. Dengeli beslenirseniz ve spor yaparsanız zayıflarsınız. Üstüne bir de yeşil çay tüketirseniz daha hızlı zayıflarsınız.


Fakat unutulmaması gereken en önemli konu, yeşil çayın şekersiz tüketilmesidir. Unutmayın şeker ve un bulunan her öğün, size zarar verir. Türk halkı olarak her ne kadar unlu ve şekerli besinlere alışmış olsak da, zayıflamak için mutlaka bu alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz. Kilo vermek zor bir iş değildir. Yeter ki dengeli beslenin, spor yapın ve gün içerisinde 2-3 bardak şekersiz yeşil çay tüketin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder