29 Ağustos 2013 Perşembe

Yoğurt İle Zayıflama | Yoğurdun Faydaları

Yoğurt zayıflatır mı? Bu sorunun cevabı teorik olarak evet. Yoğurt, insan vücuduna çok faydalı bir besindir. Zayıflamak isteyen kişiler de günlük olarak mutlaka yoğurt tüketmelidir. Fakat önemli olan yoğurdu ne için tükettiğinizdir. Zayıflamak için mi yoğurt tüketiyorsunuz yoksa sağlıklı bir yaşam için mi?

Zayıflamak için yoğurt tüketen bireyler kesinlikle yoğurdun kaymağını yememelidir. Sebebi ise yoğurdun kaymağının tamamen yağdan oluşmasıdır. Yağ vermek isteyen birisi, yağ tüketirse zayıflaması oldukça zorlaşacaktır. Ayrıca yüksek yağ oranına sahip yoğurtlardan uzak durarak da zayıflama işlemini hızlandırabilirsiniz. Kilo vermek için tüketmeniz gereken yoğurt türü light yoğurt türüdür.

İyi ama bu iş sadece yoğurt tüketerek olmaz ki. “Ben yoğurdumu yiyeyim de ne yaparsam yapayım” derseniz asla kilo veremezsiniz. Yoğurdun zayıflamaya katkısı, insanı tok tutmasıdır. Tok tutan yiyecekler insanın acıkmasını önleyerek daha az yemek yemesini sağlar. Bu sayede de kilo verilebilir. Ayrıca tok tutan yiyecekleri tüketmenin yanında bir de spor yaparsanız çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Doğal olan her şeyden azar azar tüketmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için yoğurt tüketen bireyler ise yoğurdun kaymağını mutlaka yemelidir. Çünkü yoğurdun kaymağı tamamen süt yağından oluşur. Süt yağı en faydalı yağlardan birisidir. Yoğurt, insan vücudu için resmen bir mucizedir. Aşağıda yoğurdun yararları hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Yoğurdun faydaları


 • İçerdiği proteinden ötürü yoğurt, güçlü kemiklerin oluşmasını sağlar. Çocukluk ve ergenlik çağındaki bireyler mutlaka yoğurt tüketmelidir. Ayrıca yoğurt, yaşlılar için de çok faydalıdır. Yoğurt, yaşlılık döneminde kireçlenmeyi önlediği için sıklıkla tüketilmesi gerekir.
 • Dişlere olan mucizevi etkisiyle diş taşlarının oluşumunu engeller. Bazı kaynaklara göre yoğurdun ağız kokusuna da iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Şeker hastalarına iyi gelen yoğurt, vücudu düzenler.
 • Uyuyamayan kişiler yatmadan 1 saat önce yoğurt tüketmelidir(1 kase). Yoğurt uyku getiren bir besindir.
 • Yoğurt, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sayede hastalık riski en aza indirgenmiş olur.

3 yorum:

 1. http://biberhapisiparis.org/gercek-biber-hapi-nasil-olmali.html

  YanıtlaSil
 2. Kilo aldırı ürün olarak megamax kilo aldırıcı besin desteği ile hızlı ve sağlıklı kilo alma

  YanıtlaSil